Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Borneo dzień pierwszy

Borneo dzień pierwszy

Malezja
Malezja, Kota Kinabalu

Wczorej jeszcze lot z Jakarty do Kota Kinabalu, w malezyjskiej części Borneo. Lot niecałe 2 godziny (17:10 - 20:50). Na miejscu jestem przed 21. Różnica czasu - godzina. Taksówka do miasta 30 RM.

Od razu czuć różnicę z Indonezją. Tu nie ma tych tysięcy motorków. Prawie jak cywilizacja.

Hostel Summer Lodge bardzo przytulny (22 RM).

Dziś udaję się na pobliską wyspę. Na miejscu spotykam diwe Polki i Hiszpana. Woda jest bardzo ciepła. Nurkuję z rurką prawie bez przerwy. Ciekawe życie pod wodą. Czerwono-biała ryba z filmu 'Gdzie jest Nemo' jest bardzo wojownicza. Ugryzła mnie w palec. Nie jest to pirania, ale poczułem. Na brzeg wychodzi z wody w pewnej chwili ogromny jaszczur. Woda jest tak ciepła, że można cały dzień siedzieć.

O 16 powrót do miasta.

mama MarcinaP
mama MarcinaP - 2009-10-23 16:00
Piekne te zdjecia wykonane przez Ciebie.Moze po powrocie zbierzesz wszystkie te zachody slonca w jedna kolekcje.Na pewno bedzie ciekawa.Pozdrowienia od nas wszystkich i wielu niezapomnianych wrazen

Marek
Marek - 2009-10-23 22:50