Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Wojenne opowieści
Zwiń mapę
2009
24
lis

Wojenne opowieści

 
Tajlandia
Tajlandia, Bangkok
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 59757 km
 
Dzień poniedziałkowy i wtorkowy były stracone dla zwiedzania. W poniedziałek zasiedziałem się znów w indyjskiej restauracji, gdzie poprzednio spotkałem pakistańskiego chrześcijanina. Tym razem dosiadł się także Fin, który dopiero co przyjechał do Bangkoku oraz Izraelczyk z Kanady. Ten ostatni właśnie skończył służbę w armii, podczas której miał okazję brać udział w pacyfikacji Gazy oraz wojnie w Libanie jako czołgista. Nie wdając się w szczegóły i subtelności można było posłuchać jego wojennych opowieści.

Warto porównać tanie hotele w Bangkoku.

I tak to się można zasiedzieć. Poszliśmy potem z Finem i Pakistańczykiem pochodzić po ulicy Khao San aż trafiliśmy do Khao San Central, lokalnego baru. Tam poznaliśmy kanadyjskiego żołnierza z Afganistanu. Ciekawa postać, wierząca bezwzględnie w sens walki, ale nie ze względu na politykę tylko a faktu, że nie można pozolić, żeby przyjaciele ginęli sami.

I tak się zasłuchałem tych wojennych opowieści, że ani się nie spostrzegłem jak na zewnątrz zrobiło się jasno. Dość powiedzieć, że doczłapałem się do hotelu o godzinie 9.

Nie pozostało nic innego jak opaść w objęcia MOrfeusza, z których wyzwoliłem się ok. godziny 19.

Wieczorem przysiadłem w indyjskiej restauracji i niespodziewanie przechodziła Australijka, którą poznałem w Patagonii w czasie przeprawy przez jezioro O'Higgins. Świat w takich momentach wydaje się naprawdę mały. Chwilę pogadaliśmy, umówiliśmy się na spacer jutro i poszedłem spać.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
Jozin
Szymon Kaczmarek
zwiedził 12.5% świata (25 państw)
Zasoby: 358 wpisów358 634 komentarze634 2375 zdjęć2375 0 plików multimedialnych0