Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Londyn na piechotę
Zwiń mapę
2009
17
sty

Londyn na piechotę

 
Wielka Brytania
Wielka Brytania, London
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 1232 km
 
Pobudka o 8 rano. Długie śniadanie przy stoliku z Derekiem z Los Angeles, który rok uczył się polskiego. Czasami próbuje sklecić zdanie, ale brakuje mu śmiałości. Wychodzę po 10. Idę na darmową wycieczkę z grupą hiszpańską. Buckingham Palace, dziś nie ma zmiany warty, jest co drugi dzień. Potem Downing Street 10, bunkier Churchilla i Margharet Thacher (z czasów wojny o Falklandy), Trafalgar Square, Westminster. O 13:30 koniec. Dalej idę sam, przekraczam rzekę. Wchodzę na chwilę do muzeum sztuki nowoczesnej, zerkam na Globe Theatre. W oddali widać Tower Bridge. Przechodzę znów rzekę i znajduję się w londyńskim City, gdzie podziwiam oryginalne budynki biurowe. Dalej kieruję się w stronę Katedry Św. Pawła, głównego kościoła anglikańskiego. Niestety płatne wejście.

Zobacz: Hotele w Londynie.

Robi się ciemno. Na chwilę wchodzę jeszcze do British Museum, żeby przysiąść i odpocząć. Przechodzę znów przez Soho, ruchliwą i tłoczną dzielnicę handlową. Trudno się przecisnąć przez tłumy pędzące z torbami do domu i wystrojone grupki zmierzające na lokalne imprezy. Słychać różne języki, czasami polski. Skręcam gdzieć w bok, żeby uciec od tłumów i nagle znajduję się na ulicy, gdzie wszyscy palą szisze, chodzą w chustach na głowie, a w kioskach sprzedają gazety po arabsku.

Do domu wracam ok. 18:00. Zrobiłem dzisiaj chyba 20 km. Jutro pójdę do kościoła, wpadnę na parę godzin do Galerii Narodowej, a wieczorem ruszę na lotnisko.

Gdy to piszę, w hostelowej kuchni, na stoliku obok rozłożono jakieś flaszki, anglojęzyczna młodzież będzie się delektować mocnymi trunkami.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (6)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (2)
DODAJ KOMENTARZ
AA
AA - 2009-01-18 14:54
NO, to teraz śmiało przez ocean. Pomyśl co musiał odczuwać Kolumb przed tą przeprawą. Teraz pójdzie z pewnością sparwniej.
 
martyna848
martyna848 - 2009-01-18 20:38
byle tak dalej Szymku:)
trzymamy kciuki
 
 
Jozin
Szymon Kaczmarek
zwiedził 12.5% świata (25 państw)
Zasoby: 358 wpisów358 634 komentarze634 2375 zdjęć2375 0 plików multimedialnych0