Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Punta Arenas

Punta Arenas

Chile
Chile, Punta Arenas

Wczoraj zwinalem namiot przed polnoca i polozylem sie spac na stolowcee razem z innymi, ktorzy tez mieli autobus o 5 rano. Nagle uswiadamiam sobie, ze zostawilem paszport w biurze, gdzie kupowalem bilety. Nie moge przez to zasnac.

Pobudka o 3.30. Ide na autobus. Moj paszport na szczescie juz na mnie czeka. Podroz przez Przelecz Garibaldiego o wczesnych godzinach rannych dostarcza milych widokow. Siedze kolo Holenderki rodem z Surinamu, ktora od ponad pol roku podruzuje po Ameryce.

Potem przesiadka w Rio Grande. Spotykam Polaka, ktory podrozuje rowerem. Dalej juz trzymamy sie razem.

W Porvenir jestesmy ok. 14. Bankomat nie akceptuje kaRT VISA. Kurs wymiany walut w jakims sklepie jest oszukanczy. Nie ma jednak innego punktu. Miasto spokojne, zapuszczone, sklepy jak we wczesnym PRLu.

Siedzimy razem z Wieskiem w restauracji. Trzyma sie tez nas Holenderka. Rozmawiamy.

Prom do Punta Arenas wyplywa o 18. Pojawiaja sie delfiny, plyna kolo promu i przeskakuja fale. Wieje mocno. Fale uderzaja o dziob. Schodzimy pod poklad. W telewizji mecz towarzyski Argentyna - Francja (2 do 0). Do Punta Arenas doplywamy po ponad dwoch godzinach.

Idziemy razem do miasta. Ok. 5 km. Dochodzimy do supermarketu, gdzie zegnam sie z Wieskiem.

Znajduje ok. 22 hostel. Jest opanowany przez Izraelczykow. Wszyscy po sluzbie wojskowej. Sa tez dziewczyny, ktore w przeciwienstwie do mezczyzn sluza 2 lata, rok krocej niz mezczyzni. Nawet niektore napisy w hostelu sa w jidysz.

Ponadto w pokoju jeden Peruwianczyk i Wloch z Sardynii.

Spac ide po 1.

mama Marcina P
mama Marcina P - 2009-02-12 09:51
I ja tez tam dotarłam.....palcem po mapie:):):)....pozdrawiam
swietnie że jest ten net

E Hiibner
E Hiibner - 2009-02-12 13:24
Szymon śledzę Twoją wyprawę i podziwiam Cię za odwagę.Ściskam mocno.Pozdrowienia od mojego męża.

minirtw
minirtw - 2009-02-12 16:28
Drogi Szymonie, życzymy powodzenia i wytrwałości. No i może spotkamy się gdzieś na szlaku- w Australii lub Nowej Zelandii? Kiedy planujesz tam zawitać? Pozdrowienia z Malezji, zobacz koniecznie Cameron Highlands, Martyna i Daniel

Janas
Janas - 2009-02-12 20:12
A zdjęcie gdzie? Myślisz, że fuszerkę odwalisz i tyle? :)
Popraw się.

barti
barti - 2009-02-12 23:42
Brat, Szymi, Jozinie jak tam Cie nazwali...Trzymaj sie!!!

ania b.
ania b. - 2009-02-13 07:46
Szymon, Ty to ale masz pomysły:)Pozdrawiam, koleżanka ze szkolnej ławki.

Jozin
Jozin - 2009-02-13 17:19
Zgodnie z życzeniem, Jana, dodałem zdjęcia :)

Magnolia
Magnolia - 2009-02-13 22:09
Zdjęcia delfinków wspaniałe,cudownie na nie patrzec,ach zobaczyc je na żywo....

Bimber
Bimber - 2009-02-20 10:16
Witaj, Szymonie! Z tej strony Tomasz. Podziwiam Cię... Najbardziej zazdroszczę Ci poznawania tych różnych przysmaków. Życzę Ci wszystkiego dobrego!

Jozin
Szymon Kaczmarek