Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Dzikie zwierzęta i tango
Zwiń mapę
2009
25
mar

Dzikie zwierzęta i tango

 
Argentyna
Argentyna, Mendoza
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 18124 km
 
Wstaję wcześnie, o 7:30. W kuchni spotykam Argentyńczyka z El Bolson, który przyjechał do Mendozy robić kurs przewodnika górskiego. Po 9 wychodzę do serpentarium. Ponad 30 gatunków węży. Potem odwiedzam jeszcze akwarium miejskie z kolorowymi rybkami oraz wielkim żółwiem. O 13 wracam do hostelu i nie wychodzę do wieczora.

Dowiedziałem się, że w pobliżu będzie lekcja tanga. Idę z jednym Belgiem zobaczyć to miejsce. Rezerwujemy stolik Wracamy na kolację. W jej trakcie Belg i jego koleżanka wymiękają. Nic to, idę sam.

Lekcja zaczyna się o 21. Po niecałej godzinie gaśnie światło w całym mieście i zaczyna się burza. Przez około godzinę ćwiczymy kroki tanga bez muzyki i przy wątłym świetle świeczek. Na szczęście są wolne dziewcyzny, więc mogę poćwiczyć w parze. Światło wraca ok. 23. Zaczyna się tzw. milonga, czyli taka tango-potańcówka. Miejscowi tańczą niesamowicie, więc szybko popadam w kompleksy. Miło jednak popatrzeć i posłuchać. Tańce kończą się po 1 w nocy.

Jutro jest kolejna lekcja. Tak mi się spodobało, że chyba się wybiorę. W piątek natomiast tańczy się tango na jednym z placów, pod gołym niebem.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (3)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
Jozin
Szymon Kaczmarek
zwiedził 12.5% świata (25 państw)
Zasoby: 358 wpisów358 634 komentarze634 2375 zdjęć2375 0 plików multimedialnych0