Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Środa
Zwiń mapę
2009
15
kwi

Środa

 
Argentyna
Argentyna, Rosario
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 19477 km
 
Dzień mija spokojnie. W supermarkecie kupuję serce krowy. Robimy gulasz, który zjadamy z Rodrigo razem z ryżem, który nam zostawili Żydzi.

Wieczorem idę na lekcje tanga. Nie ma nikogo. Oscar Derudi mówi, że nikt nie przyjdzie, bo dziś otwierają nowe centrum La Casa del Tango i wszyscy tam poszli. Mówi to z bardzo głośną nutką żalu. W końcu to konkurencja dla jego lokalu. Jest dumny z tego, że jest najdłużej tańczącą osobą w Rosario. Tańczy od 54 lat. Jest więc jedyną osobą w rosario, która pamięta czasy tanga sprzed reaktywacji. W Argentynie zaprzestano bowiem tańczyć tango gdzieś za czasów Perona. Trochę to śmieszne, bo facet mówi tak, jakby był jedyną osobą, która potrafi tańczyć i uczyć w tym mieście.

Idę więc na uroczystość otwarcia Casa del Tango. Budynek jest bardzo okazały. Fasada i wnętrza z czerwonej cegły. W środku parę sal, okazałe malowidła. Na placu ustawiona scena. Płomienne przemówienia notabli. Jest występ uczniów szkoły baletowej. Występują lokalni śpiewacy tanga. W końcu na scenę wychodzi zespół, który zaczyna przygrywać do 'milongi generalnej'. Nie trzeba czekać długo, by plac zapełnił się dziesiątkami roztańczonych par. W środku budynku odbywa się bankiet. Wejście tylko z zaproszeniem. Można pooglądać przez szybę.

O 23 robi się trochę zimno. To jest jakiś znak jesieni, że już krótki rękaw nie wystarczy w nocy.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (3)
DODAJ KOMENTARZ
bartek
bartek - 2009-04-16 20:58
Co Ty Szymi kupujesz....?! serce krowy??? TY co jak pamiętam z młodzieńczysz lat, z naszych wspólnych wakacji z Kochanymi Rodzicami, zawsze wybrzydzałeś... hehe umiesz zadziwić Braciszku...powodzenia i do miłego :)))
 
Joasia Dopierała
Joasia Dopierała - 2009-04-16 21:00
Hmm... Rozumiem Szymon, że jak wrócisz będziesz nas uczył tańczyć :P:D Pozdrawiam :) 
Czechu
Czechu - 2009-04-23 15:49
dla niewtajmeniczonych; Szymuś to świetny tancior!!!:)
 
 
Jozin
Szymon Kaczmarek
zwiedził 12.5% świata (25 państw)
Zasoby: 358 wpisów358 634 komentarze634 2375 zdjęć2375 0 plików multimedialnych0