Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoÅ‚a Å›wiata    Ogród JapoÅ„ski

Ogród Japoński

Argentyna
Argentyna, Buenos Aires
Przejechano 19736 km

Jeszcze w niedzielę wieczorem spotykam w pokoju Alejandro, Urugwajczyka. Po krótkiej rozmowie mam już listę miejsc do odwiedzenia w Urugwaju. Alejandro jest architektem. Na studiach wygrał bilet dookoła świata, w tkórego oczywiśie zrobił właściwy użytek.

Ucieszyłem się, gdy zobaczyłem jakiś arabski bar z kebabami. Niestety, kebab za 8 peso był ok. 5 razy mniejszy niż te w Polsce. nie ma tu dobrych kebabów. Z nostalgią pomyślałem o kebabie za 8 zł na ul. Chłodnej w Warszawie albo o tym w greckiej restauracji koło ul. Karolkowej. Po zjedzeniu tego kebaba człowiek był tak najedzony, że co najmniej do 14 musiał odstawić wszelkie opinie i inne prace i zająć się co najwyżej prasówką.

Sprawdź Ceny noclegów w Buenos Aires.

Hostel El Firulete. Nikomu nie polecam. Z zewnątrz i w środku ładny, położony przy narożnej kamienicy. W centrum handlowym buenos Aires. Hałas jest niesamowity. Cały czas coś jeździ. Gdy przejeżdża coś większego, to następuje małe trzęsienie ziemi.

W hostelu nie ma kuchni. Na ulicy jest jednak dużo tanich lokali.

Rano spotykam Brazylijczyka, który właśnie wrócił z Nowej Zelandii. W ten sposób mam też załatwioną listę miejsc do odwiedzenia w Brazylii. Wyruszam metrem na Plaza Italia. Chcę odwiedzić ogród botaniczny. Zamknięty - z okazji zabijania komarów, które przenoszą dengę. Idę więc do Ogrodu Japońskiego (wstęp 5 peso).

Nie czuję się najlepiej. Chyba mam gorączkę. Wracam do hostelu i idę spać o 19, ale z powodu hałasu sen nie przychodzi lekko.

beret
beret - 2009-04-22 09:06
Jożin, a myślałem ze z nostalgia wspomnisz pewnego rumuńskiego kebaba:)

Aslan
Aslan - 2009-07-15 16:48
Beret, wyślij ten fragment o kebabie i prasówce do GJ i RB. Jak zobaczą co i jak, to może zaczną Wam służbowe i darmowe lunche fundować? Np. jakieś carpaccio z łososia, żebyś się kebabem za bardzo nie najadł? :)

Jozin
Szymon Kaczmarek