Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Rekonwalescencja

Rekonwalescencja

Argentyna
Argentyna, Buenos Aires
Przejechano 19736 km

Spałem do 9. Po przebudzeniu nie czuję się za dobrze. gorączka i ogólne zmęczenie. Siedzę w hostelu i zastanawiam się co robić. Apap nie pomaga. Zastanawiam się, czy nie iśćdo lekarza. Po wzięciu prysznica wpadam na lepszy pomysł. Idę do Carrefura kupić czosnek. Po spacerze i zażyciu dwóch ząbków od razu robi mi się lepiej.

Po drodze zjadam jeszcze bułkę z milanesą, czyli kotletem z krowy (za jedyne 3 peso).

Resztę dnia odpoczywam. Na dworze zaczyna padać.

Zobacz: Noclegi w Buenos Aires.

Ten ponury dzień ma jednak bardzo sympatyczny finał. W pokoju zaczynam rozmawiać z Germanem. Przebywa w hostelu, bo pokłócił się z dziewczyną i opuścił swoje (sic!) mieszkanie. Mieszkał jakiś czas w Rosario. Mamy więc wspólny temat, bo German do klubu, który odwiedziłem ostatnio, chadzał onegdaj w każdy piątek. Chwalę się znajomością poznanego dzisiaj miejsca, gdzie można zjeść bułkę z milanesą za 3 peso, na to on, że zaprasza mnie na lepszą milanesę! Idziemy do restauracji.

German pracuje w firmie Petrobras, brazylijskim gigancie naftowym. Mówi, że w czasie godzinnej przerwy obiadowej chodzą z kolegami z pracy grać w koszykówkę (przedłużają sobie przerwę do 2 godzin). I czemu my na to nigdy nie wpadliśmy powiedzcie???

Ja tymczasem chwalę się 3-dniowym pobytem w Bahia Blanca, gdzie Petrobras ma rafinerię. Pokazuję zdjęcia. German jest kolejną już osobą, która nie może uwierzyć, że spędziłem tak dużo czasu w tak nudnym miejscu jak Bahia Blanca.

Zjadamy po milanesie z młodej krowy. Wracamy ok. 23.

Wieczorem czuję się już zdecydowanie lepiej. Jutro przenoszę się do innego hostelu i mam nadzieję kontynuować zwiedzanie Buenos Aires.

Joasia Dopierała
Joasia Dopierała - 2009-04-22 20:31
Hmm... jakoś mnie nie przekonują te smakołyki :) Ale z pewnością muszą być Szymonie pyszne :P
Pozdrawiam ! :)

Aslan
Aslan - 2009-07-15 16:55
Po Twoim powrocie szykuje nam się nowy telewizyjny show "Gotuj z Jozinem"... W pierwszym odcinku słynny rumuński kebab, w drugim milanesa z młodej krowy (rozumiem, że młoda jest lepsza od starej)?

Jozin
Szymon Kaczmarek