Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Urugwaj

Urugwaj

Urugwaj
Urugwaj, Colonia del Sacramento
Przejechano 19931 km

Pobudka o 7.10. Idę pieszo na prom. 3 godziny płynie przez Rio de la Plata, rzekę o brązowej wodzie. O 12 jestem na miejscu. Hostel El Espanol (200 peso). Uczę się przeliczać peso urugwajskie. 1 peso to 0,15 zł. Trzeba więc od ceny w peso urugwajskich odjąć jedno zero i pomnożyć razy 1,5.

Idę zwiedzić stare miasto. Colonia została założona przez Portugalczyków w 1680 r. Potem w ciągu ok. 100 lat siedem razy zmieniała dzierżyciela z Portugalii na Hiszpanię i na odwrót. Wchodzę na latarnię morską. Z góry widać zarysy Buenos Aires. Ładne uliczki, klimat kolonialny.

Na ulicach platany robią się żółte. Czuć klimat jesienny.

Idę wcześnie spać.

P
P - 2009-05-01 03:14
hej! jesli masz dobra pogode w Urugwaju polecam wypad na Cabo Polonio na wschodnim wybrzezu! jest to odcieta od swiata osada lezaca na malutkim i waskim polwyspie. woda w oceanie ciepla, a w niej ballenas, toninas i lobos marinos :) Pozdrawiam.

Jozin
Jozin - 2009-05-01 18:41
Jeszcze jest w miarę ciepło i cały czas słonecznie. Mówił mi o tym miejscu już jeden Urugwajczyk. Na pewno tam się wybiorę! Dzięki za sugestię! Pozdrawiam!

Jozin
Szymon Kaczmarek