Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Przygotowania do festy

Przygotowania do festy

Brazylia
Brazylia, Áurea

Sobotnie popołudnie upływa na odwiedzaniu sklepików w Centenario i zbieraniu rzeczy na losowanie w czasie niedzielnej festy. Przy tej okazji poznaję prawie wszystkich lokalnych handlarzy.

Obiad zjadamy w jednym z domów w Aurea. Tutaj jada się dużo szurasco (nie wiem jak się to pisze), czyli mięsa z krowy przygotowanego na grillu w bardzo dużych ilościach. Na zakąskę zajadamy tzw. piniory, czyli owoce z drzewa araukarii.

Wieczorem natomiast pomagam Geronimo, 71-letniemu Polakowi, w sprzedaży dewocjonaliów w Centanario po Mszy.

W domu natomiast dostrzegamy wieczorem na ścianie trującą żabę sapo venenoso. Na szczęście spacerowałem właśnie po korytarzu z maczetą, więc myślę sobie, zaraz ją załatwię. Gad jednak śliski, więc jedno mocne uderzenie nie wystarczyło. Zaczęła skakać po całym korytarzu, zatem zamachnąłem się jeszcze raz i tym razem przytrzymałem, ale nie da się przeciąć, taka twarda. Nie chciała wydać ostatniego tchnienia. Pomógł w końcu nóż kuchenny z piłką, którym rozciąłem szkodnika na pół. Co prawda same nogi przez chwilę uciekały, głowa zresztą też, ale wkrótce udało się dokonać dzieła i skremować intruza w kominku.

Swierszcz
Swierszcz - 2009-05-26 08:07
"Churrasco" - jak po hiszpańsku.

Trzeba było zrobić z żaby gwóźdź programu ;-)

Ola...
Ola... - 2009-05-26 12:01
O rany z tą żabą!!! A to tki standardzik, z maczetą po domu :P ???

Jozin
Jozin - 2009-05-27 03:58
No wiesz Ola, to jest Brazyli, bandyci itd., więc trzeba się mieć zawsze na baczności ;) A tak na prawdę, to właśnie wracałem z dżungli :)

Jozin
Szymon Kaczmarek