Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Dni w Aurea

Dni w Aurea

Brazylia
Brazylia, Áurea

Nie pisałem o każdym dniu, bo są trochę do siebie podobne. Np. codziennie śpię do ok. 9. Potem idę na spacer jakąś godzinę, a jak pośpię do 10, to nie idę na spacer, tylko czekam na obiad, który jest o 12. Na obiad zawsze przychodzi parę osób, które pracują przy remoncie kościoła.

W położonej 9 km od nas miejscowości Centenario w niedzielę odbędzie się wielka festa, tj. odpust z okazji uroczystości Św. Andrzeja Boboli. Od czwartku odbywa się tzw. triduum, czyli przygotowanie do tego święta. W czwartek pojechałem z księdzem na mszę św. Na zakończenie wyszedłem na ambonę i przemówiłem do Rodaków. Po Mszy Św. byliśmy na kolacji u jednej rodziny.

W wiosce parę miesięcy temu wydarzyłą się tragedia. Matka, w przeddzień wyświęcenia na księży dwóch synów pojechała kupić dla nich kwiaty. W drodze zginęła w wypadku samochodowym. Był to ciężki dzień dla całej wioski. Do rodziny tej kobiety pojechaliśmy właśnie na kolację. A msza Św. odprawiona była w intencji 50 urodzin tej kobiety. Było dużo łez i wzruszenia.

W piątek pojechaliśmy znów na mszę do Centenario. Byłem już bardziej rozpoznawany i przed kościołem zjawiła się grupka Polaków, z którymi prowadziłem konwersację. Hajduk, Jakubowski, Szydłowski - same polskie nazwiska. Koniecznie chcą, żebym przybył na niedzielną festę.

Wieczorem w piątek jedziemy do radia Virtual FM do Erechim. Zapowiadamy doroczną uroczystość CZERNINA, która odbędzie się po raz 11-sty 13 czerwca. Wtrącam też dwa zdania po polsku. CZERNINA to święto polskości - z polską kuchnią. Oprócz remontu kościoła, to najważniejsza sprawa teraz.

W piątek też wreszcie odwiedzam mamę Jeffersona, poznaję także jego brata oraz siostrę.

Świerszcz
Świerszcz - 2009-05-24 09:14
Pytanko do ostatniego zdjęcia:
Czy to ksiądz, czy księdza ???

diabelek
diabelek - 2009-05-25 16:00
Czy ty koles jestes ksiedzem ze tak kadzisz o mszach i ksiezach ?

Jozin
Jozin - 2009-05-26 00:37
Swierszczu drogi, to ksiądz oczywiście, acz przyznaję trochę niekonwencjonalny :)

Anka...
Anka... - 2009-06-11 12:17
znam to miejsce miałam przyjemność być to ... uuuu wspomnienia :( może jeszcze kiedyś sie uda tam wrócić :D pozdrowienia dla całej aurii :D

Aslan
Aslan - 2009-07-24 16:26
To zdjęcie z drzewem w blasku zachodzącego słońca jest kolejnym, które zagościło na mojej windowsowskiej tapecie. Inna sprawa, że na potrzeby tapet następnym razem musimy Cię wyposażyć w aparat o większej rozdzielczości :)

Jozin
Szymon Kaczmarek