Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    96 kaczek
Zwiń mapę
2009
08
cze

96 kaczek

 
Brazylia
Brazylia, Áurea
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 22176 km
 
Wczesnym rankiem (8) budzi mnei ksiądz proboszcz, bo trzeba kaczki zawieźć do przygotowania na CZARNINĘ (czyli zabicia). Zawozimy je żywe w workach po parę sztuk do miejsca, gdzie czeka już ekipa ok. 20 osób, by dokonać tego dzieła.

Rankiem (o 10) wyruszamy do Erechim. Na urodziny biskupa. Po Mszy jest obiad, ale sięnie udajemy. Po pierwsze, primo, ponieważ trzeba płacić za to 15 reali!!! (gorzej niż w Poznaniu). Po drugie, primo, bo już mamy nagrany obiad w restauracji. A po trzecie, primo ultimo, spotykamy Polkę, Monikę, która przyjechała tu uczyć polskiego.

Po powrocie jedziemy sprawdzić jak idzie zabijanie kaczek i spuszczanie krwi na czarninę (bo to zupa z krwi kaczki). Idzie dobrze. Zdjęć z tego procederu nie będę zamieszczał, gdyż są zbyt drastyczne. Zaobserwowałem jednak, że jedna kaczka nie ma dużej ilości krwi. Moża szklankę albo dwie. Oprócz zaciachania kaczki trzeba jeszcze ją obrać z piór, opalić, pokroić i ugotować.

Jedziemy do domu na trochę. A potem do grafików w Erechim, którzy zrobię koszulki na CZARNINĘ. Dojeżdżam o 17 z Moniką. I trzeba wybrać jakąś kaczkę na koszulkę. A potem ją przerobić. Prawie trzy godziny to zabiera. Facet umie obsługiwać CorelDraw, ale artysta z niego średni. Wspólnymi siłami udaje nam się stworzyć ładną i wesołą kaczkę i napis (zdjęcie później - jakjuż będzie koszulka).

Wracam do Aurea i udajemy się na kolację do polskiej rodziny. Jemy rosół i czarninę oraz szurasko. Serwują też kajpirinię (drink), lokalne wino oraz dobre desery.

Wieczorem wpada jeszcze jakiś koleś i mówi, że sprawa z kaczkami zakończona. Załatwili 96 kaczek. Niedzielna impreza zapowiada się więc dobrze.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (4)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (1)
DODAJ KOMENTARZ
~bahama
~bahama - 2009-06-17 01:41
Dlaczego tylko kaczki ??? A co z kaczorami ?
 
 
Jozin
Szymon Kaczmarek
zwiedził 12.5% świata (25 państw)
Zasoby: 358 wpisów358 634 komentarze634 2375 zdjęć2375 0 plików multimedialnych0