Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Comodoro Rivadavia

Comodoro Rivadavia

Argentyna
Argentyna, Comodoro Rivadavia

Autobus wyruszył wczoraj ok. 21. Były dwa filmy Sztuczna Inteligencja Spielberga oraz Dowód. Nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że córkę obłąkanego matematyka zagrała lepiej Maria Seweryn w wystawianej niedawno w Warszawie sztuce swego ojca. Potem kolacja i sen z przerwami do 10.

Po przebudzeniu widoki. Prosta droga i step po horyzont. Czasem jakieś zwierzęta. Przed Comodoro pojawiają się maszyny pompujące ropę rozsiane po niewielkich wzgórzach. Wokół miasta tereny półpustynne.

Odwiedzam Museo Regional Patagonico. Skaminiałośi, pingwiny, pancerniki i pamiątki Indian Tehuelche.

O 18 pojadę do Puerto Deseado. Tam dwie albo trzy noce w namiocie i dalej do Caleta Olivia lub San Julian.

Magnolia
Magnolia - 2009-01-27 20:03
Czytam o twojej wędrówce i nie mogę sie oprze,że jestem tam z tobą.Fantastyczne opisy.Sorry,ale będę cię śledzic.

P. Pawlak
P. Pawlak - 2009-01-29 13:06
Teraz zacznie się najciekawsza część wyprawy. Argentyńska prowincja, miejsca mało odwiedzane. Robi się coraz atrakcyjniej... powodzenia:) pozdrawiam:)

Ania K
Ania K - 2009-01-29 14:23
Szymon na parwdę robi się ciekawie i mam nadzieje, że po powrcie nie tylko podzielisz się zdjęciami ale jeszcze nauczysz mnie tego słynnego tanga ;) Trzymaj się ciepło i pozdrowienia z Wawy;)

Jozin
Szymon Kaczmarek