Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Puerto Deseado - wyjazd
Zwiń mapę
2009
30
sty

Puerto Deseado - wyjazd

 
Argentyna
Argentyna, Puerto Deseado
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 14079 km
 
Wczoraj (czwartek) wieczorem wracam na kemping. Piękny zachód słońca. Płonące niebo.

Jest ok. 22. Grupa włoskich geologów z Uniwerytetu w Pizie zaprasza mnie na rybę. Myśleli, że jestem naukowcem. Trzy wilkie ryby przygotowuje ich argentyński kierowca. Skończyli właśnie badania patagońskiego wybrzeża. Jutro ruszają do Los Antiguos. Mają wynajęty samochód. Proponują, że mnie podwiozą do Pico Truncado. Wspaniale.

Dziś rano pobudka o 6. Włoch mówi, że główny kierowca odmawia zabrania mojej osoby, bo nie ma mnie na liście pasażerów. Może mieć podobno kłopoty. Nie wnikam w szczegóły. Trudno.

Chowam się do namiotu. Jem śniadanie. Zaczyna lekko padać. Przeczekuję. Drzemam. Pakuję plecak. O 12:30 wychodzę na drogę. Staram się zatrzymać jakieś auto. Mało ich jedzie. Zła godzina. Słońce strasznie praży, choć dziś chłodniej. Zatrzymuje się jakaś rodzinka, z ciekawości. Pyta skąd jestem.

Cierpliwości starcza mi na pół godziny. Zła godzina. Potem idę zjeść coś. Puszka z rybą w oleju, chleb, drzem brzoskwioniowy.

Idę do kawiarni z Internetem. Preczekuję popołudnie. Planuję dalszą drogę. Niebo jest bezchmurne. Woda w zatoce ma lazurowy kolor.

Nie mam czasu Wieczorem o 19:15 pojadę do Caleta Olivia, tam przesiadka do Rio Gallegos, gdzie dotrę jutro (w sobotę) o 8 rano. 130 peso. Stamtąd trzeba będzie się przedostać do Ziemi Ognistej. W niedzielę albo poniedziałek.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (3)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (1)
DODAJ KOMENTARZ
Magnolia
Magnolia - 2009-01-30 22:08
Jozin,życzę ci więcej szczęścia w dalszej wędrówce i odważniejszych,bardziej sympatycznych kierowców.Powodzenia.Zdjęcia suuuuper.Czekam na dalsze relacje.
 
 
Jozin
Szymon Kaczmarek
zwiedził 12.5% świata (25 państw)
Zasoby: 358 wpisów358 634 komentarze634 2375 zdjęć2375 0 plików multimedialnych0