Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Ushuaia - lodowiec Martial

Ushuaia - lodowiec Martial

Argentyna
Argentyna, Ushuaia

W niedzielę o 20 poszedłem do kościoła. Msza zaczyna się wniesieniem flagi Argentyny i Watykanu. Niezywkła okazja. Ostatnia Msza Św. tutejszego proboszcza. Na koniec ludzie klaskają. W oczach wielu łzy, choć ksiądz był tu tylko 3 lata. Przed kościołem długa kolejka do ostatniego uścisku z kapłanem.

Wieczorem grill. Wołowina. Towarzyszy mi para Holendrów. Mam dużo mięsa, prawie kilo. Dzielę się z psem. Jeszcze sałatka.

Poniedziałek. Budzę się jeszcze pełny ok. 9. Do południa przemyślenia. Potem wymarsz na lodowiec Martial. Dużo ludzi podchodzi. Pod lodowcem zaczyna padać śnieg. Schodzę w dół i podchodzę kolejnym szlakiem na przełęcz. Robi się niezła zadymka. Nie ma mrozu, więc śnieg zaraz topnieje. Nagle się rozpogadza. Na przełęczy widoki... Nie chce się schodzić, ale bardzo wieje. Podchodzę trochę wyżej, ale wiatr rzuca mnie na ostre kamienie. Ranię się lekko w palec. Czas schodzić.

Z powrotem w mieście jestem o 20.

Janas
Janas - 2009-02-10 02:29
Czekam na Ciebie w koszarach :)
Ja cię raczej nazwę po płk Lepeckim, adiutancie Piłsudskiego, który przejechał całą Amerykę Płd. Odzywaj się czasem

Mama Marcina P
Mama Marcina P - 2009-02-10 17:36
Haloo Szymek,a ja dziekuje za to ze moge sledzic Twoj nie lada wyczyn.Podziwiamy Cie tu za to wszyscy.Codziennie tutaj zagladam i czekam na nowy wpis :)
Mnie pozostala codzienność przeplatana Twoimi wydarzeniami.W podzięce za tą mozliwość wklejam Ci moj nastepny wiersz z życzeniami szerokiej drogi :):):)

Codzienność…

odkurzone wspomnienia,
wspomnienia....minionych lat.
Inne...
.czekają ....owiane tajemnicą
jako nadzieja następnego dnia.
Rzuć radości czar,
zanuć pieśń o pragnieniu,
Bo być....to nie tylko żyć,
Aby żyć....
trzeba marzyć, kochać...trzeba śnić.

z serdecznymi pozdrowieniami :):):)

mAGNOLIA
mAGNOLIA - 2009-02-10 19:32
WIDOKI ZAPIERAJĄ DECH W PIERSIACH,KWIATY PRZEPIĘKNE,OD POCZĄTKU SWOJEJ WĘDRÓWKI ZALICZYŁEŚ WSZYSTKIE PORY ROKU,I TO ZALEDWIE W 27 DNI.pOWODZENIA

Martyna
Martyna  - 2009-02-10 21:40
marzenia są do spełnienia...

wierzyć w gwiazdy podróżnikom
samotni w deszczu i tańcu
kiedy cień padnie na wasze oczy
nie zamykajcie ich
lecz patrzcie w pustkę
zagłębcie je w dnie, które od światła zaiskrzy
nikt nie mówi, że jesteście sami w sobie
nikt nie powiedział żebyście odeszli
odezwa na wasze troski

...lecz trzeba w nie wierzyć

z pozdrowieniami: kuzynka:)

Jozin