Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Torres del Paine - dzień 4

Torres del Paine - dzień 4

Chile
Chile, PN Torres del Paine - gdzieś na szlaku

Budzę się bez budzika. Na zewnątrz pada. Leniwie przeczekuję. O 14 przychodzi strażnik i mówi, że kemping jest nieczynny. Mam się zwijać.

Nie idę do Valle de Frances (Doliny Francuzów), najpiękniejszego szlaku w parku, bo szaleje tam zamieć śnieżna. Nic bym nie zobaczył.

Idę więc w kierunku Lago Grey i Campamento los Guardas. Przechodzę obok Lago Pehoe, jeziora o cyjanowej barwie wody. Zatrzymuję się obok siedziby straży parku. Pytam, gdzie można spotkać pumę. Wszędzie. Ostatnio była tu dwa dni temu. Pytam, czy jest niebezpieczna. Generalnie nie -pada odpowiedź.

Na Lago Grey pływają niewielkie góry lodowe. Nad jeziorem szybują kondory. Ptaki te mają niesamowite własności lotne. Prawie nie ruszają skrzydłami. Ok. 20 wchodzę na skały i dostrzegam ogromny płat lodowca mieniący się biało-błękitno barwami. To lodowiec Grey. W oddali dostrzec można też bezkresną biel Lądolodu Patagońskiego.

Przypadkiem zauważam idealne miejsce na kemping. Obok bezodpływowe jeziorko, ochrona przed wiatrem. Chwila namysłu. Nie chce mi się iść dalej. Rozbijam namiot. Na dziko. Blisko ścieżki, ale nikt jużtu nie idzie. Jest pewiem dreszczyk emocji. Co zrobię, gdy w nocy przyjdzie puma? Z tą myślą zasypiam ok. 22.

Była to najspokojniejsza noc pod namiotem spędzona w parku.

Martyna
Martyna - 2009-02-21 13:17
Witaj Szymku:)
z niecierpliwością czekałam na kolejne relacje z Twojej wyprawy.Są bardzo ciekawe,aczkolwiek wątek z pumą budzi we mnie dreszczyk emocji. Trzymaj się mocno i powodzenia:)

Jozin
Szymon Kaczmarek