Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Wielki Piątek na wyspie
Zwiń mapę
2009
10
kwi

Wielki Piątek na wyspie

 
Argentyna
Argentyna, Rosario
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 19477 km
 
Dojeżdżam do Rosario ok. 8:30. Dobrze się spało całą drogę. Idę do hostelu. Nazywa się Hostel de Pichincha. Dzwonię. Wychodzi jakaś dziewczyna. Jest problem. Hostel jest zamknięty i nie ma nikogo z recepcji. Czekam więc. W międzyczasie kupuję sobie lokalną gazetę La Capital. Po ponad godzinie wreszcie otwiera drzwi koleś o oczach, które mówią, że noc ani nie była długa ani spokojna. Okazuje się, że nei mam rezerwacji, bo coś poszło nie tak. Oddalam się z tego miejsca. W mieście wszystkie miejsca w hostelach są zajęte przez Argentyńczyków podróżujących w święta. Jedyne wyjście to udać się na kemping na wyspie.

Rosario leży nad rzeką Parana. Na rzece jest parę wysp z plażami. To jest nadzieja.

Jest upalnie. 30 stopni. Czyli jak chyba od paru tygodni. Jadę na wyspę. Dużo ludzi. Opalają się, kąpią się w rzece, która ma brązowy kolor i nie jest w ogóle przezroczysta. Ale podobno to naturalna barwa.

Rosario ma ponad 1 mln mieszkańców. To największe miasto w Argentynie, które nie jest stolicą prowincji. Ładne ulice, stare klasycystyczne budynki, liczne place, przyjemne wybrzeże.

O 16 jestem na wyspie. Rozbijam namiot i tak sobie siedzę. Na plaży gra radosne reagee. W tym samym czasie w mieście odbywa się uliczna droga krzyżowa, w której uczestniczy ponad 250 tys. osób. Zasypiam ok. półonocy. Jest trochę komarów.

Z komarami trzeba uważać, bo w gazety coraz więdzej piszą o gorączce denga, którą przenoszą komary. W dzisiejszej gazecie pisali o tym, że powołano jakąś komisję do walki z epidemią, choć mówi się, że to jeszcze nie epidemia. Było już parę przypadków w Buenos Aires. W Rosario także. Najwięcej przyapdków tradycyjnie w północnej Argentynie, w regionie Salta i Jujuy. Nie jest to groźna choroba, ale zapewnia ok. 2-3 tygodniową konieczność kuracji.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (7)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
Jozin
Szymon Kaczmarek
zwiedził 12.5% świata (25 państw)
Zasoby: 358 wpisów358 634 komentarze634 2375 zdjęć2375 0 plików multimedialnych0