Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Cafe "Krakow"

Cafe "Krakow"

Argentyna
Argentyna, Buenos Aires
Przejechano 19736 km

Udało mi się wreszcie dodzwonić do Leandro. W niedzielę idziemy na 15.00 mecz Argentina Juniors. Zespół

Zwiedzam muzeum miasta w Cabildo (wstęp wolny). Na Plaza de Mayo manifestacja bankierów (na pewno byli to wyjątkowo chciwi bankierzy, przy okazji zastanawiam się więc, czy w ogóle można ich nazwać bankierami).

Hotele w Buenos Aires

Wieczorem postanawiam odwiedzić Cafe "Krakow". Takie właśnie miejsce odnalazłem w jednym z folderów. Domyślam się, że miejsce może musi mieć jakieś polskie korzenie, a może nawet polskich właścicieli. Może więc dostanę jakąś zniżkę na piwo?

Nie myliłem się. Ok. 19 dochodzę do lokalu przy ulicy Venezuela 474. Nad barem polska flaga, na ścianach zdjęcia Krakowa i mapa polskiego wybrzeża, na półkach polskie wódki, a z menu można wybrać m. in. bigos i pierogi. Spotykam jednego z właścicieli, Tadka. Zostaję ugoszczony najlepszym czarnym piwem. Żałuję jednak trochę, że nie byłem tam wczoraj, bo była jakaś większa impreza z konsulem i innymi dygnitarzami... Później spotykam też drugiego właściciela, Krzyśka.

Ok. 22 wracam do hostelu. Brazylijczycy kombinują, gdzie by tu wyjść na "fiestę". Nie jest to łatwe. Najpierw z tego względu, że klubów jest ogromna ilość, a po drugie, że jest bardzo dużo dobrych miejsc, ale też bardzo drogich. Ja postanwiam iść najpierw się zdrzemnąć. Jest wszak dopiero 23. Do drugiej można spokojnie pospać. Potem może się gdzieś wyjdzie.

Zabrakło jednak entuzjazmu i spałem do 10.

Magnolia
Magnolia - 2009-04-25 21:38
No proszę,my polacy jesteśmy wszędzie,to miłe spotkanie dla takich podróżników jak ty...

G.Piaski
G.Piaski - 2009-04-25 23:27
Podobno twój tata do Tybetu wyrruszyl,to prawda? Ciekawa z was rodzinka,macie kontakt?

Jozin
Jozin - 2009-04-26 04:43
Oczywicie, mamy kontakt smsowy :)

Aslan
Aslan - 2009-07-15 17:04
Wiadomo, Kraków... :)
Magia i zupełnie inna legenda niż w przypadku tej paskudnej stolicy w której teraz mieszkamy... I pomyśleć, że gdyby nie chory król Zygmunt Waza, dziś stolica byłaby tam, gdzie być powinna. Inna sprawa, że pewnie wtedy nie byłoby magii Krakowa...

Jozin
Szymon Kaczmarek