Geoblog.pl    Jozin    Podróże    Podróż Jożina dookoła świata    Most

Most

Australia
Australia, Sydney

We wtorek wybieram się na spacer przez wielki most zwany Harbour Bridge, a także zaglądam do historycznej dzielnicy The Rocks. Trzeba powiedzieć, że historia Australii nie jest zbyt długa. Anglicy założyli tu kolonię karną w 1788 r. Tym bardziej zdumiewa, że w ciągu dwustu lat wyrosła w tym miejscu z niczego ogromna metropolia.

Zobacz też: hotele w Sydney.

Istnieje możliwość wejścia na przęsła mostu, ale kosztuje to ponad 200 dolarów (i nazywa się szumnie 'wspinaczką'). Dobrze, że nie czardzują za przejście Mostu Rocha w Poznaniu...

Następnie udaję się do ogrodu botanicznego. Właściwie udaję się tam codziennie (albo wracam przez ogród do domu). To bardzo przyjemne miejsce. Można poleżeć na trawie, wykonać parę ćwiczeń, pooglądać ptaki. W parku znajdują się tablice, które wprost zachęcają do chodzenia po trawie i wspinania się na drzewa. Jakże to inne od kultury zakazów, które dominuje w naszych parkach.

beret
beret - 2009-09-24 14:18
też mam zdjęcie tablicy "please walk on the grass" i jak je komus pokazywałem to wszyscy kręcili głowami ze zdumienia

Jozin
Szymon Kaczmarek